Tarcze tnące STIHL: precyzja, wytrzymałość, pełna niezawodność
Wybór odpowiednich tarczy tnących ma znaczenie podczas pracy z przecinarkami do najtwardszych materiałów. Dowiedz się więcej tutaj.
08.11.2024
Tarcze tnące STIHL tną nawet najtwardsze materiały
Tarcze tnące przenoszą moc przecinarki na obrabiany materiał. Praca z przecinarką jest trudna, a wymagania stawiane tarczom tnącym wysokie. Nasze tarcze tnące spełniają najwyższe standardy jakości, dzięki czemu zawsze możesz polegać na ich precyzyjnym cięciu i bezpiecznej obsłudze na placu budowy, podczas prac drogowych i zadań ratowniczych. Przyczyniają się do tego między innymi innowacyjne techniki produkcyjne i optymalne dopasowanie tarcz tnących i przecinarek STIHL.
Różne rodzaje tarcz tnących
Tarcze tnące STIHL można podzielić na dwie kategorie: tarcze tnące spajane żywicą syntetyczną i tarcze diamentowe. Poniżej dowiesz się, czym się różnią:
Tarcze tnące spajane żywicą syntetyczną
Tarcze tnące STIHL wiązane żywicą syntetyczną składają się z tkaniny z włókna szklanego, spoiwa z żywicy syntetycznej i korundu szlifierskiego. Materiały te są mieszane, formowane i wypalane, tworząc gotowe tarcze tnące. W ten sposób zyskujemy optymalne połączenie komponentów. Specjalna obróbka tarcz oraz potrójne maty z włókna szklanego zapewniają doskonałą stabilność w późniejszym stosowaniu — również przy najwyższych prędkościach. Tarcze tnące spajane żywicą syntetyczną są znacznie tańsze niż tarcze diamentowe i sprawdzają się przede wszystkim podczas obróbki metali i rur odlewniczych.
Tarcze diamentowe
Diamentowe tarcze tnące to uniwersalne narzędzia do obróbki różnych materiałów. Tarcze diamentowe do przecinarek wyróżniają się swoimi zaletami na tle innych tarcz, zwłaszcza w przypadku cięcia kamienia naturalnego, betonu i asfaltu.
Ostrze główne tarczy tnącej jest wykonane ze specjalnej stali, która jest dodatkowo hartowana, utwardzana i naprężana. Ta specjalna obróbka tarczy głównej zapewnia jej stabilność i niezawodność nawet przy dużych obciążeniach i prędkościach do 360 km/h.
Diamenty są osadzane we właściwych miejscach w segmencie tnącym ściernicy oraz optymalnie łączone w segmencie dzięki procesowi spiekania wysokociśnieniowego. Spiekanie w wysokiej temperaturze zapewnia wyjątkowo wytrzymałe połączenie bez szczelin, co przekłada się na optymalną wydajność cięcia. Gotowy segment tnący zostaje następnie przyspawany do arkusza wzorcowego. W przeciwieństwie do bezpośredniego spiekania tarcz tnących, ta metoda zapewnia bardzo wytrzymałe połączenie, dzięki czemu moc przecinarki jest optymalnie wykorzystywana do cięcia najtwardszych materiałów.
Tarcze tnące STIHL
Tarcze tnące STIHL są optymalnie dostosowane do naszych przecinarek – razem gwarantują wydajną, wygodną i bezpieczną pracę. Dzięki wspólnemu opracowywaniu komponentów osiągamy długą żywotność przy jednoczesnym szybkim i precyzyjnym cięciu. Specjalny proces produkcji i obróbki naszych tarcz tnących zmniejsza drgania podczas cięcia i optymalnie przenosi siłę przecinarki na obrabiany materiał. W naszej szerokiej gamie tarcz diamentowych i z żywicy syntetycznej znajdziesz tarczę odpowiednią do konkretnego zastosowania i warunków pracy, aby w pełni wykorzystać możliwości przecinarki.
Podsumowanie: tarcze tnące
Tarcze tnące STIHL spełniają najwyższe standardy jakości i są zoptymalizowane pod kątem stosowania z przecinarkami STIHL.
Specjalny proces produkcji i obróbki naszych tarcz tnących gwarantuje wydajną, ergonomiczną i bezpieczną pracę.
Do cięcia metalu nadają się przede wszystkim tarcze tnące spajane żywicą syntetyczną. Są one zoptymalizowane pod kątem obrabiania metalu, stali i stali nierdzewnej i gwarantują precyzyjne i szybkie cięcie.
W STIHL dostępne są dwa różne rodzaje tarcz tnących: tarcze tnące spajane żywicą syntetyczną i tarcze diamentowe. Oba typu mają różne obszary zastosowania: podczas gdy tarcze spajane żywicą syntetyczną mają swoje zalety podczas cięcia metalu, tarcze diamentowe są zoptymalizowane przede wszystkim pod kątem materiałów budowlanych, takich jak kamień, beton czy asfalt.